Aeneas Hotel Kazdağları'na Hoşgeldiniz...

Kaz dağı eteğinde, denize yürüyüş mesafesinde konumlanan otelimiz, Dünya sağlık örgütünün ölçümlerine göre 0.21 oksijen oranı ile dünyada bir numara olan şahin deresi kanyonuna çok yakın konumdadır.
18 Oda, Restaurant, Bar, Açık Havuz, Toplantı ve Seminer salonumuzda konuklarımıza en iyi şekilde hizmet vermek için yıl boyunca faaliyettedir.
Konum olarak; Kaz Dağları Milli Parkı bitişiğinde ve Antandros Antik Kenti'ne komşuyuz. Otelimizin adına, ilham kaynağı olan, Troyalı Kahraman AENEAS, hemen yanı başımızdaki ANTANDROS antik kentinde yaşamış. Ve Troyayı yeniden inşaa etmek üzere yaptığı tarihi yolculuk sonrası, Roma İmparatorluğu kuruluşunu başlatan, Avrupalıların atası AENEAS'ın izlerini sürüyoruz.
Otelimiz geniş bir bahçe içerisinde ve nefis körfez manzarasıyla, bahçemizden organik meyve ve sebzeleriyle sizlere doyumsuz bir dinlence sunacaktır.
Aeneas Hotel Kazdağları, Mevcut sahilde konumlanmış diğer otelimizi Club Afrodit Tatil Köyünün en üst noktasında olup Club Afrodit Tatil Köyü'nünde imkanlarından tüm konuklarımız yararlanabilirler.
Mavi Bayraklı Deniz sahilde sizleri bekliyor olacak. Aynı zamanda TTF onaylı bölgedeki tek tenis kulübü olan Afrodit Tenis Kulübü tatildede tenisten vazgeçemeyenler için 3 adet hard kort, 1 Adet toprak kort ile hizmetinizdedir.

Aeneas Hotel Kazdağları - Çevre Politikamız

ÇEVRE POLİTİKAMIZ

Doğal kaynaklarımız, dünya nüfusunun artması ve tüketim alışkanlıklarının değişmesi nedeni ile her geçen gün azalmaktadır. Bu nedenle malzeme tüketimini azaltmak, değerlendirilebilir nitelikli atıkları geri dönüştürmek sureti ile doğal kaynakların verimli olarak kullanılması gerekmektedir.

Otel yönetimlerimiz faaliyetlerini yürütürken çevreye olumsuz etkileri, olası tehlikeleri tespit ederek, içinde yaşadığımız çevreyi ve doğayı korumak için doğal kaynakları en verimli şekilde kullanmakta, atık miktarları azaltılarak geri dönüşümü sağlanmakta ve çevre kirliliği önlenmektedir. Ülkemizde yürürlükte olan çevre mevzuatı kanun ve yönetmeliklerine uyarak tüm yasal gereklilikleri yerine getirilmektedir.

Turizm sektörü çerçevesinde işletme içerisinde ve dışarısında tüm çevre mevzuatlarına ve idari düzenlemelere uyarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerden kaynaklanan çevresel etkileri en aza indirmek, kaynakların doğru kullanılması ve atıkların en doğru şekilde ayrıştırılması yolu ile hava, su ve gürültü kirliliğini ve bunların insan sağlığına ve doğaya olan olumsuz etkilerini önlemek, çalışanlarımıza verdiğimiz eğitimlerle sağlık, çevre ve doğal hayatın sürekliliğinin korunmasını sağlamak ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak Aeneas Otel’in çevre yönetim felsefesini oluşturmaktadır.

DAHA İYİ BİR ÇEVRE DAHA MUTLU BİR YAŞAM;

* Tesis içerisinde yürütülen faaliyetlerin çevreye olan etkisini takip etmek için belirlenen hedefler her ay düzenli olarak takip edilmektedir.

* Otelimiz IPARD-1 destekleri kapsamında proje aşamasında çevresel etki faktörünün yüksek bulunması sebebiyle yöremizdeki ilk ve tek %50 hibe desteği alan turistik tesistir.

* Tesis içi, çevresindeki ağaçlar ve tüm bitki dokusu özenle korunmaktadır.

* Odalarda kullanılmakta olan havlular ancak misafirlerin isteği ile değiştirilerek su, enerji ve deterjan sarfiyatı azaltılarak çevreye verilen zarar en aza indirilmektedir.

* Misafirler havlu ve çarşaflarının istekleri doğrultusunda değiştirileceği, işleyişte 2 günde bir değişim yapılacağı konusunda bilgilendirilmiştir.

* Özellikle mutfakta artan yiyecekler çöpe atılmamakta ve otelimizin de konum olarak Kazdağı Milli Parkına sınır olması sebebiyle, yaban hayatının korunmasında katkı sağlaması amacıyla ve işletmemize organik ürün temin ettiğimiz (süt,yumurta vb…) köylüler vasıtasıyla günlük olarak gönderilmektedir.Bu hayvanların beslenmesini yerinde gerçekleştirmemiz sebebiyle yöremizde bugüne kadar bir olumsuzluk yaşanmamıştır.

* Geri dönüşümü olmayan ambalaj çeşitleri asgari düzeye indirilmiştir.

* Mutfakta LPG, sıcak su kullanımında likitleştirilmiş doğal gaz ve güneş enerjisi kullanılmaktadır.

* Fotoselli lambalar kullanılmaktadır.

* A sınıfı enerji grubu lambalar kullanılmaktadır.

* Odalarda sıcak su elde edilmesinde %50 solar sistem kullanılmaktadır.

* Su kazanının verimi %90’dır.

* Odalar ve ana restorandaki pencerelerin tamamı ısı camdır.

* İklimlendirme sistemleri ve klimalar A sınıfı enerji verimindedir.

* Buzdolapları ve mini barlar, güneş ve ısı kaynaklarından uzakta konumlandırılmıştır.

* Enerji tasarrufu sağlayacak ısı dönüşümü teknolojileri kullanılmaktadır.

* Her odanın sıcaklığı bağımsız olarak ayarlanabilmekte ve termostat ile kontrolü sağlanmaktadır.

* İşletmenin elektrik ve su tüketimleri düzenli olarak takip edilerek raporlanmaktadır.

* Binaların giriş kapılarında ısı kaybını engelleyecek tedbirler alınmıştır.

* Odalarda su tasarruf cihazı (perlatör), genel alan musluklarında fotoselli bataryalar kullanılmaktadır.

* Tuvaletlerde su tasarrufu için özel 6 lt rezervuarlıdır.

* Bitki ve bahçe sulaması sabah yada gece, damlama ve spring yöntemi ile yapılmaktadır.

* Bütün atık sularımız AFRODİT YAPI TASARIM VE TURİZM ANONİM ŞİRKETİ atık su tesislerinde arıtılmaktadır.

* Havuzda otomatik dozajlama ile klorlama yapılmaktadır.

* Tesis içerisinde kullanılan bütün temizlik, bulaşık, çamaşırhane ve genel temizlik deterjanları çevreye zarar vermeyen ürünler olup, otomatik dozajlama sistemine göre kullanılmaktadır.

* Düzenli olarak yapılan genel alan ilaçlamalarında kullanılan ilaçlar insan ve evcil hayvanlara zararsızdır.

* Kimyasal tüketimini azaltmak için konsantre ürünler kullanılmakta ve miktarları takip edilerek raporlanmaktadır.

* Genel alanlarda konumlandırılan çöp kutuları ile misafirler katı atıklarını ayrıştırabilmektedirler.

* Pil, batarya, akü, toner, kartuş, madeni yağlar, tıbbi ve diğer tehlikeli atıklar ayrı toplanmakta, özel depoda muhafaza edilerek lisanslı firmalar tarafından bertarafı sağlanmaktadır.

* Personel, atıkları kategorilerine göre (metal, plastik, cam, kağıt, bahçe atığı, organik atık, tıbbi atık, tehlikeli atık) ayrıştırmaktadır.

* Düzenli olarak yağ tutucu ve atık mutfak yağları toplanarak lisanslı firmaya teslim edilmekte ve biodizele dönüştürülerek geri dönüşümü sağlanmaktadır.

* Üretilen atıkların miktarı takip edilerek raporlanmaktadır.

* Tek kullanımlık içecek kutuları yerine, cam şişe, postmix, premix vb. ürünler kullanılmaktadır.

* Genel mekanlarda sigara içilmemektedir.

* Odaların %100 ‘ü sigara içilmeyen odadır.

* 5 yıldız normlarında kullanım ömrü biten tekstil, üniforma, mobilya ve diğer materyaller yardım kuruluşlarına ve ihtiyaç sahiplerine verilerek ikincil kullanımı sağlanmaktadır.

* Tesiste kullanılan ürünlerin yerel ürünler olmasına özellikle dikkat edilmektedir.

* Tüm personele çevre ve eylem planı, çevre politikası, su ve kimyasal kullanımı ile atık bertarafı konularında periyodik olarak eğitim verilmektedir.

* İşletmede kullanılan tüm ekipmanların servis ve bakımları kanun ve yönetmeliklerde belirlendiği şekilde yapılmaktadır.

* Tesisi oluşturan yapılar görsel olarak doğa ile uyumlu olup, peyzaj düzenlemesi ve ağaçlandırma ile habitat korunmuştur.

* İşletmemizde idari işlerdeki kağıt tüketimini en aza indirecek elektronik yazışma sistemi kullanılmaktadır.

* Hava kalitesinin korunması adına araçlarımızın ve personel servislerimizin egsoz muayenelerinin takibi düzenli olarak yapılmaktadır.

* Emisyon ölçümleri, ÇED (çevresel etki değerlendirmesi) ve gürültü ölçümleri düzenli olarak yaptırılarak faaliyetlerimiz esnasında çevreye verilen etkiler kontrol altına alınmaktadır.

* Tüm faaliyetler sonucu alınan ödüller ve çevre politikamız web sitemizden misafirlerimizin bilgisine sunulmaktadır.

* Bu güzelliği korumak ve temiz tutmak için gösterdiğimiz çabalara sizin de bir çevre dostu olarak destek olmanızı rica ediyoruz.

İyi tatiller dileklerimizle…

Aeneas Hotel Kazdağları / Hakkımızda

Afrodit Yapı Tasarım ve Turizm A.Ş. ( AFROTUR A.Ş.) Club Afrodit Tatil Köyünü inşaa etmiş ve 1995 yılından itibaren işletmesini başarıyla sürdürmüştür.
Afrotur A.Ş. Club Afrodit tatil köyünün en üst noktalarında, Kaz dağlarının eteğinde son prestij projesi olan AENEAS Hotel Kazdağları'i 2014 Ocak ayında işletmeye açmıştır.
AENEAS Hotel Kazdağları, Dünya sağlık örgütünün ölçümler yaptığı, insan organizması için en ideal oksijen oranı olan 0.021 değerinin bulunduğu, Şahin Deresi Kanyonuna en yakın konumdadır.
AENEAS Hotel Kazdağları adını aldığı Mitolojik kahramanın Roma imparatorluğunu kurmadan önce 7 yıl yaşadığı, ANTANDROS Antik Kenti bitişiğinde yer almaktadır.
AENEAS Hotel Kazdağları'e gelen konuklarımız kış aylarında Hobi Seramik Atölyemizde Çamurla çalışarak farklı bir deneyim yaşayabilirler.
Ayrıca yıl boyunca faaliyet gösteren TTF Onaylı Dört Kortlu Afrodit Tenis Kulubumuzden yararlanabilirler.